Snídaně v trávě II

     Prošla jsem se ráno po zahradě a nachystala si snídani, snídani v trávě. Tentokrát jsem pro změnu zvolila sladkou variantu. Letos je z čeho vybírat.

Přímo luxusně vypadají tuto sezónu maliny. V uplynulém roce byly díky velikému suchu plody malin malinké a některé bylo možno sklízet už sušené. Letos dostaly dostatek vláhy v pravý čas, aby byly dostatečně veliké a sluníčko se postaralo o dokonalou chuť. Velikostí vynikají obzvláště plody odrůdy GLEN AMPLE a zárověň skvěle chutnají. Maliník POKUSA, který s nimi sousedí, se jim snaží vyrovnat. Plody nemá sice tak obrovské, ale mají nádhernou tmavou barvu, jsou krásně kompaktní a chutnají báječně. Zklamaná jsem z odrůdy TULAMEEN, která roste slabě a taky tak plodí. Na jeho obhajobu musím ovšem říci, že vegetuje na nejméně slunečném stanovišti. Pokusím se mu do budoucna vyhledat lepší místo. Žluté maliny jsou nyní na okraji pozornosti, jejich čas příjde na podzim, kdy jsou schopné hojně plodit až do zámrazu. Protože miluji novinky, tak jsem si letos pořídila malinu fialovou –  GLEN COE a jsem na ni velmi zvědavá, vypadá to, že by nějaký plodík mohla už letos ukázat.

Překvapivě mohu letos sklízet úrodu ze svých dvou obrovských keřů muchovníku. Jeho veličenstvo ptactvo se rozhodlo, že se bude věnovat třešním a tmavě modré kuličky si nechá jen jako drobný dezert. Keře už měří kolem tří metrů na výšku a docela obtížně se úroda sklízí, ale trochu námahy stojí za to, já mám „muší“ kuličky moc ráda.

Sklidila jsem i nějaké jahody. Slušně zaplodily DAROYAL a DARSELECT a něco málo KARMEN, ale ta roste nezaslouženě v zapadlém koutě zahrady bez jakékoli péče. V současné době má malé plody a bohatou násadu květů odrůda MALWINA. Zakoupila jsem si letos frigo sadbu RENESANCE a všech třináct rostlinek zdárně roste. V příštím roce se hodlám jahodám mnohem více věnovat, zaslouží si to.

Obsypané množstvím plodů jsou tradičně ostružiny a  něco dají i kandské borůvky. Je prima, že takových snídaní si letos mohu já i občasná návštěva dopřát spoustu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *