Sobota

Dnes mě můj hypermarket kupodivu nepotřebuje a tak mám čas na domácí a zahradnické práce. Dopoledne jsem nakládala další várku sušených rajčat do oleje a obrovsky mi to pozvedlo náladu. V podezření je moldavský Merlot, který je potřeba zodpovědně ochutnávat, zda je hoden být součástí takové dobroty, jakou sušená rajčata bezpochyby jsou. Prošel ! U nás v obchodě jsem objevila sáček s rajčaty sušenými na sluníčku – 100g za 89 korun, hustý, řekl by můj vnuk. Přemýšlím, protože je zájem, zač bych já mohla prodat skleničku naložených rajčat. Provedla jsem kalkulaci a došla k závěru, že tolik mi nikdo nezaplatí. Takže moje rajčata dostane zubařka, aby trhání osmičky moc nebolelo, kadeřnice, aby moje vlasy vypadaly k světu a spousta známých a příbuzných jako drobnou pozornost.

Přesadila jsem svoje první letošní rajčata do velkých kelímků od jogurtu a to do substrátu na jahody, nic jiného v současnosti nemám k dispozici, ale snad nebude tak veliký rozdíl mezi tím, co potřebují k růstu jahody a rajčata. Je chladno a málo světla, takže rostlinky moc nerostou, ale vypadají slušně. Vysela jsem nejdříve rajčata ruská a ta něco vydrží. Taky mi hezky vzešla bílá cibule Blanco Duro, se kterou jsem byla loni velice spokojená. Nedosáhla sice žádné maxi velikosti, ale byla výborná. Loni, přesně v tohle datum, jsem vysévala raný kedluben Kreft F1 a přísada se povedla, sklidila jsem lahodné křehké plody. Taky jsem objevila sáček s mými oblíbenými Gazániemi a tak je dnes vyseji taky.

Večer si rozhodně najdu chvilku na dočtení knihy Toskánské kopce od Ference Máté, velmi příjemné počtení. Autor je vtipný a píše naprosto brilantně. Některé věty si dokonce přečtu několikrát a žasnu, jak je někdo schopen tak úžasně psát.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.